Europa wyhodowała dwie bestie

Europa wyhodowała dwie bestie

1. W XX wieku Europa wyhodowała dwie bestie: bestię narodowo socjalistyczną w Niemczech i bestię Islamskiej Republiki Iranu.


a) Narodowy socjalizm
 zaczął od antysemityzmu, skończył na zniszczeniu Europy, a wysiłek obalenia tej bestii kosztował życie 20 milionów Rosjan, 3 milionów Polaków, 40 milionów innych narodów. W Europie Zachodniej oddały życie setki tysięcy żołnierzy amerykańskich, angielskich, australijskich i kanadyjskich. Wymordowano 6 milionów Żydów, nie zaangażowanych bezpośrednio w wojnie.   

To wszystko było rezultatem niedoceniania niebezpieczeństwa przez Europę i Amerykę. 

Gdy Hitler chciał zaatakować Francję, jego generałowie mu to odradzali, bo Francja miała najsilniejszą armię na świecie, ale Hitler był dobrym psychologiem i wiedział, że Francuzi się nie ruszą. Jeden batalion francuski w obronie Alzacji mógł wówczas zapobiec wojnie. Politycy francuscy wyobrażali sobie, że aneksja Alzacji zaspokoi Niemcy, lecz dla Hitlera była to tylko przystawka, wzbudzająca apetyt.  


W 1938 roku Europa dała Niemcom część Czechosłowacji, sojusznicy nie ruszyli się, gdy Hitler napadł na Polskę. Stany Zjednoczone widziały w latach trzydziestych ubiegłego wieku, co się dzieje w Europie, lecz reakcją były jedynie depesze uspokajające. W rezultacie Ameryka straciła setki tysięcy żołnierzy dla ocalenia Europy.


b) Druga bestia wyhodowana przez Europę, pod koniec XX wieku, to ajatollah Ruhollah Musawi Chomejni i przewrót islamski w Iranie. Chomejni usadowił się we Francji i stamtąd, wraz ze swymi zwolennikami popieranymi przez „postępową” opinię publiczną, szykował rewolucję w Iranie. W 1979 roku powrócił do Iranu i od tej pory mieszkańcy Iranu są w niewoli ajatollahów i strażników rewolucji islamskiej. Iran szykuje podłoże do agresji na świat, ma już rakiety dalekiego zasięgu, jest na granicy opanowania bomby jądrowej, a osiągnięcie tego celu będzie stanowić siłę odstraszającą dla Europy, Ameryki i reszty świata.


Ajatollahowie irańscy prowadzą politykę ekspansji terytorialnej i znowu Europa udaje, że tego nie zauważa. Także ajatollahowie są dobrymi psychologami i odczytują prawidłowo stanowisko Europy – w razie wojny się nie ruszy. Bo będzie mieć nadzieję, że ich krokodyl nie pożre. A tymczasem krokodyl ich już żre, stopniowo, i bez wojny – cywilnymi uchodźcami.

Tym razem prezydent amerykański Donald Trump nie jest obojętny i nakłada na Iran sankcje ekonomiczne. Jeśli mu się nie uda, będzie mnóstwo grobów żołnierzy amerykańskich i z innych krajów na „Obama Beach” w Zatoce Perskiej, tak jak jest dziś mnóstwo grobów żołnierzy amerykańskich i innych narodów na Omaha Beach w Normandii.

W tym jest mądrość Trumpa i Netanyahu, że rozumieją ogrom niebezpieczeństwa.


2. Co się tyczy Izraela: Przywódcy Iranu twierdzą że Izrael jest wrzodem na Bliskim Wschodzie i będzie starty do 2040 roku. W Teheranie, na placu Palestyńskim, jest zegar wyznaczający dni na zniszczenie Izraela. Mniej więcej 7660 dni od dzisiaj. https://www.israelhayom.co.il/article/486015

Na zegarze napisane jest po persku:
„To jest ilość dni pozostałych do zniszczenia Izraela. Reżim syjonistyczny nie przetrzyma 20 najbliższych lat.”


Każdy kto myśli o zniszczeniu Izraela niech pamięta, że Izrael będzie istnieć, jak długo ludzkość będzie istnieć.”נצח ישראל לא ישקר” – „Necach Israel lo iszaker.”

3. Islam w Europie. Islam jest religią polityczną z tendencją zdobywczą. Yusuf al-Qaradawi, jeden z najważniejszych teologów w islamie oświadczył, że Europą zawładną drogą pokojową, przez uchodźców i działającymi ukrytymi między nimi  grupami. W Szwecji, Belgii, Holandii, Francji, Brytanii są całe dzielnice, do których policja nie ma wstępu. Tam już włada islam, jego prawo i zwyczaje. Anglia uznała prawo Szariatu i ustanowiła sądy muzułmańskie, dyskryminujące kobiety.

Czwarty kanał telewizji brytyjskiej przygotował program dokumentalny o tym co się dzieje w meczetach. Treść jest tak niebezpieczna, że rząd nie pozwolił udostępnić publiczności.

Co przyszłość przyniesie – nikt nie wie, ale nie tylko dlatego że nie wiemy czy wyciągniemy lekcję z przeszłości, lecz także dlatego, że stoimy przed epokowym przełomem spowodowanym rozwojem nauki i technologii. Oby historia nie powtórzyła się, uniemożliwiając nadejście tej nowej epoki.

5.11.2019
Olga Degani

4 myśli na temat “Europa wyhodowała dwie bestie

 1. Niech pani choc jakas broszure czy artykul przeczyta na temat przyczyn rewolucji w Iranie. Bo juz nie bede wymagac zeby raczyla przeczytac pani jakas ksiazke na temat o ktorego nie ma pani zielonego pojecia . Wiekszosc wygnania Chomeini spedzil w Iraku a do Francji trafil pod koniec 1978, przed sama rewolucja (wbrew wlasnej woli zreszta) kiedy w Iranie juz WRZALO. Jaka Europa wychodowala? To 1) szach sam swoimi autorytatywnymi czesto okrutnymi i nieudolnymi rzadamioraz zbyt szybka modernizacja skrajnie konserwatywnego spoleczenstwa i b pucze amerykanskie (Mosaddegh i nie tylko) doprowadzily do rewolucji. Prosze sie nie kompromitowac bo pojecia nie ma pani o czym pisze. Jesli juz europejscy postepowcy chcieli czegokolwiek od Iranu to zwyciestwa socjalistycznych elementow bioracych liczny udzial w rewolucji.

  Polubienie

 2. Właśnie tego chcieli „postępowcy europejscy” i także naród irański: ” zwyciestwa socjalistycznych elementow bioracych liczny udzial w rewolucji.” Tak właśnie było. Europa przedstawiała Humejniego jako wyzwoliciela, a nie jako bestię i to leżało u podstaw jego zwycięstwa. Oczywiście, że miał poparcie sporej części narodu, ale to było dzięki mylnemu przedstawieniu go jako wyzwoliciela od tyrańskiego szacha. 
  Demokratę Shapour Bakhtiara, gdy Szach go mianował premierem, aby przeprowadzić reformy demokratyczne, Humejni ogłosił zdrajcą narodu, a potem go kazał zamordować.

  Polubienie

 3. Także Hitlera nie uważano za bestię, chciano tylko pokoju i spokoju, Chamberlaina witano wiwatami gdy wrócił z Monachium myśląc że przywozi pokój. Obecnie Europa znowu jest zadowolona ze słynnej umowy jądrowej z Iranem sporządzonej na 10 lat przez Europę pod przywództem prezydenta USA, Obamy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s