Odpowiedź Yad Vashem na doniesienia, że polski prezydent Duda nie weźmie udziału w V Światowym Forum Holokaustu.

Prezydent Polski nigdy nie potwierdził swojego udziału w V Światowym Forum Holokaustu, zorganizowanym przez Fundację World Holocaust Forum i Yad Vashem, Światowe Centrum Pamięci o Holokauście. Jesteśmy zadowoleni, że ponad 40 przywódców z Europy, Ameryki Północnej i Australii uznało znaczenie przesłania tego wyjątkowego i prawdziwie historycznego wydarzenia „Pamiętając o Holokauście, walcząc z antysemityzmem”, które po raz pierwszy ma miejsce w Jerozolimie w Yad Vashem. Ich obecność wysyła wyraźny sygnał narodom świata o ich zaangażowaniu w ten cel.

Wydarzenie to obchodzi 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau, który stał się symbolem okrutnej, złej i morderczej misji nazistowskich Niemiec polegającej na eliminacji narodu żydowskiego z powierzchni ziemi – oraz Międzynarodowego Dnia Upamiętnienia Ofiar Holocaustu, zainicjowanego przez ONZ.

Należy zauważyć, że z 1,1 miliona ofiar obozu zagłady Auschwitz-Birkenau około 1 miliona to Żydzi zamordowani tylko dlatego, że byli Żydami, bez związku z krajami pochodzenia. Dlatego narodowości ofiar Auschwitz-Birkenau nie mają wpływu na tożsamość przywódców, którzy wystąpią na Piątym Światowym Forum Holokaustu.

Dlatego szczególnie właściwe jest, aby przywódcy zajmujący się tym wydarzeniem reprezentowali cztery główne siły alianckie, które wyzwoliły Europę i świat od morderczej tyranii nazistowskich Niemiec. Ze względu na szczególną odpowiedzialność wynikającą z ich historii i ich ciągłe starania o pamięć o Holokauście, Niemcy również przemówią na forum.

Prezydent i premier państwa Izrael, a także szef organów organizujących V Światowe Forum Holokaustu, również zabiorą głos.

https://www.yadvashem.org/press-release/07-january-2020-18-23.html?fbclid=IwAR3_s2wAueu-ntFMHnjECZ1Vih9D8q1808H1iGYyEYnr8It54H6yRH5D354

Tłumaczenie: redakcja

8 myśli na temat “Odpowiedź Yad Vashem na doniesienia, że polski prezydent Duda nie weźmie udziału w V Światowym Forum Holokaustu.

 1. Część Żydów ma „swoją” prawdę i „swoją” uczciwośc, to pokazuje, że część tego Narodu, nas Polaków, po prostu, nienawidzi…… a rząd polski, pokazał, jak można zmienić na „życzenie” ustawę w 3 godziny, na kolankach! wstyd mi za polski rząd! teraz byle Żyd gardzi nimi i pokazuje Im gdzie ich miejsce……nie rozumiem do dziś co było złego w tym: kto poniża Naród Polski…..czy jakoś tak.

  Polubienie

 2. Ludzie zdrowi na umyśle nie nienawidzą żadnych narodów, nie są też gotowi zabijać innych ludzi. Ludzie zdrowi psychicznie chcą zyć w pokoju i dążą do utrwalenia pokoju. W trudnych sytuacjach negocjują, aż osiągną porozumienie. Potrafią się bronić, ale nie atakują. Ci, ktorzy czynią inaczej, są chorzy.

  Polubienie

 3. To jest wstyd po prostu. Pomijacie jeden ważny szczegół 6706 drzewek w Vad Vashem to drzewka Polaków ktorzy ratowali Żydów. Nie będzie tam Polski w dyskusji o antysemityzmie ale będą te drzewa mówić za tych ktorzy w Polsce nie wypili antysemityzmu z mlekiem matki. Dyskusja o holokauście i o antysemityzmie bez udziału polskiego przedstawiciela jest tyle warta co nic. Zapraszacie gwiazdy które mogą wam pomóc na waszym niebie i w aktualnych konfliktach które są na Bliskim Wschodzie. Polska jest wam tu do niczego potrzebna. Gadanie że niby polski prezydent jechałby tam tylko po to zeby prowadzić spór na linii Polska- Rosja jest tylko i wyłącznie wymówka, dmuchaniem na zimne. Jednak jak Putin zrobi tam z Polaków antysemitow to wstaniecie i będziecie bić brawo , na tle tych drzewek. Masakra

  Polubienie

 4. A może wytnijcie wszystkie Polskie drzewka ! Lepiej będzie się klaskało po wypowiedziach przedstawicieli państw które doprowadziły do ich posadzenia !!! Brawo Wy !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s