„Niewygodny antysemityzm”, bo atakujący nie pasują do stereotypu

Znany publicysta amerykański Ben Shapiro zastanawia się w artykule „Kiedy antysemityzm jest nieważny” (When Anti-Semitism Doesn’t Matter) nad podwójnymi standardami uprawianymi przez media amerykańskie w kwestii antysemityzmu.

Gwałtowny wzrost przemocy wobec Żydów w Nowym Jorku wywołał komentarze polityków demokratycznych od burmistrza Nowego Jorku Billa De Blasio – który kilka tygodni temu wyraził szok z powodu antysemityzmu, jaki „dotarł do Nowego Jorku” – do gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo, który wyraził zdziwienie atakami, zauważając: „To jest czas nietolerancji w naszym kraju. Widzimy gniew; widzimy wybuchającą nienawiść ”.

W Nowym Jorku, i nie tylko, celem ataków są coraz częściej ortodoksyjni Żydzi. Zjawisko narasta. Jednak media – w większości lewicowe – reagują niechętnie, z rezerwą, minimalizują to zjawisko. Problemem, zdaniem autora, jest tożsamość atakujących. Sprawcami są najczęściej, co widać jednoznacznie na nagraniach miejskiego monitoringu, Afroamerykanie i Latynosi.

Brooklyn. Atak na chasydzkiego Żyda. Zapis z miejskiego monitoringu.

To wprawia media – i wiele lewicujących organizacji żydowskich – w spazm zamieszania, ponieważ występuje bezpośrednio przeciwko stereotypowi tak ukochanemu przez lewicę polityczną. Biali supremaciści atakujący lewicowych Żydów pasują do pożądanej narracji. Czarne nastolatki bijące chasydzkich Żydów w Williamsburgu – nie.” – zauważa Ben Shapiro.

I tak to lewica ignoruje NIEWŁAŚCIWY rodzaj antysemityzmu” – podsumowuje autor.

Jest to zjawisko tak ważne i tak charakterystyczne, że dobrze zdawać sobie z niego sprawę. Zwłaszcza, że w Europie sprawa wygląda podobnie: mówienie o antysemityzmie pochodzącym z radykalnych, fanatycznych środowisk imigranckich, islamskich jest niepożądane, wręcz kłopotliwe ze względu na „polityczną poprawność”. Dlatego przypadki tego niewygodnego antysemityzmu są w poważnym stopniu ignorowane w mediach.

(opracował: Paweł Jędrzejewski)

https://patriotpost.us/opinion/67620-when-anti-semitism-doesnt-matter-2020-01-01

Jedna myśl na temat “„Niewygodny antysemityzm”, bo atakujący nie pasują do stereotypu

  1. Antysemityzm i antysemityzm.. Tą pałą można okladac każdego niewygodnego.. Daj Boże nam, Polakom równie skuteczną pałę antypolonizmu.. A wtedy aj waj na cały świat.. A tak swoją drogą, to cała historia narodu żydowskiego od 2000 lat, to życie w diasporze, ciągłe prześladowania, wypędzenia, pogromy, aż po holocaust. Zewsząd i zawsze. Dlaczego? Czy to tylko wina innej kultury, zwyczajów, tradycji lub odmiennego stroju? Dlaczego nigdzie was nie lubiano? Skąd źródła tych uprzedzeń? Być może to z wami coś jest jednak nie tak, jak w tej anegdocie o Krzysiu i Jasiu, gdzie wszyscy lubili Krzysia, a nikt nie lubił Jasia?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s