Korona 2

How to climb the Matterhorn
Czarodziejska Góra

Nie ma człowieka na świecie, któryby nie był w taki czy inny sposób pod wpływem tego wirusa, ogarniającego obecnie całą cywilizację. Trwa wyścig na wynalezienie lekarstwa, oby Izrael przyczynił się do tego. W końcu rozwiązanie się znajdzie .

Bez wątpienia rynki światowe są w ogromnym kryzysie. Całe gałęzie zniszczone, nie ma turystyki, hotelarstwa, przemysłu usługowego, rozrywkowego, kultury, samochodowego, cena nafty 20 $, także z powodu konkurencji między Saudią, Rosją i USA, a ludzie siedzą w domach i czekają.

Sytuacja Izraela jest stabilna. Wpadliśmy w ten kryzys w najlepszym stanie w jakim byśmy być mogli. Izrael wydał obligacje na 5 miliardów dolarów, wierzcie albo nie, 40 państw i 400 towarzystw chciało kupić te obligacje za 25 miliardów. Zmobilizowaliśmy więc pieniądze niewysoko oprocentowane i część z tych obligacji jest na 100 lat, te obligacje nas przeżyją. Należy pamiętać, że Izrael będzie wieczny. Poniżej podaję* link do artykułu w którym pokazuję co robimy, aby to się stało. Teraz, w okresie kryzysu trzeba pamiętać: 5 miliardów na 100 lat.

Kto to kupuje i dlaczego? Na Bliskim Wschodzie mamy bankrutujący Liban, niewypłacalny Egipt, którego obligacji nikt nie chce kupić. Dlaczego kupują nasze? Bo wiedzą że Izrael jest stabilny i każdy pragnie stabilności. Dzięki sile obronnej, gospodarczej, i dzięki naszemu społeczeństwu, które wypełnia polecenia, dzięki tym trzem elementom należymy do państw o najniższej, dzięki Bogu, śmiertelności i to nie jest samo przez się zrozumiałe. 

Gdzie są Izraelczycy których od lat nawołuję do powrotu? Część z nich wraca obecnie, a część tam pozostaje. Europa gnije nie tylko przez poprzednie kryzysy, korona pieczętuje los wszystkiemu co widzicie.

Wyjście z kryzysu będzie powolne, ale nastąpi. Zwracam się do moich czytelników: przede wszystkim wyjdźcie z szoku. Właściciele przedsiębiorstw – wyjdźcie z szoku. Musimy się z tym zmierzyć. Mamy daną sytuację i musimy się z nią zmierzyć. Także na poziomie prywatnej inicjatywy, na przykład bezpieczny schron, ochrona, ubezpieczenie, stabilność, to okazja, nie obawiać się. W sytuacji kryzysowej one kwitną.  w innych czasach, trochę mniej.

Szok ludzkości przemieni się w ogromny gniew, szczególnie w państwach Europy, mających problemy. Czy wiecie co się tam dzieje? wróciła stara Europa. Unia Europejska niechlubnie pogrzebana. Dziesiątki lat ją wznosili i rozleciała się w ciągu kilku tygodni. Gdzie jest obiecana solidarność? Włochy upadły, ponad 10 000 umarłych, Hiszpania upadła, inne państwa są już w drodze i nikt nie chce im pomóc, odwrotnie, kradną jedne od drugich maski, zamykają granice, co doprowadza do szoku państwa Unii Europejskiej. Nie ma wątpliwości, jesteśmy w innym świecie, świat po koronie będzie już inny. Wstrząsy, rozczarowanie, wszystko to przekłada się na powrót do państw narodowych.

Już w 2015 roku pisałem w Gplanet o Czarodziejskiej Górze, tytuł wzięty z książki Tomasza Mana. Poniżej** możecie zobaczyć link do tego artykułu. Scenariusz Tomasza Mana i  za jego śladem w moim artykule, pokazuje Europę przed pierwszą wojną światową, jako sanatorium śmiertelnie chorych, oczekujących śmierci na górze szwajcarskiej w Davos, twierdzy kapitalizmu. Przybywa tam młody zdrowy człowiek, spotyka starego człowieka który pyta: „jesteś zdrowy, a przybyłeś do miejsca umarłych? ” Młody odpowiada: „wspiąłem się na tę górę z wielkim wysiłkiem za pomocą liny”. Starzec odpowiada mu: „to tylko iluzja, jesteśmy stworzeniami pogrążonymi w głębokim dole”.

To Europa. Wszystko się zmieni. Granice zamkną, nałożą podatki obronne, cła, armie powrócą i jest to okazja dla przemysłu obronnego, każde państwo wzmocni własną armię, globalizacja niechlubnie pogrzebana .

Przy okazji, nie jestem deterministą, historia nie musi się powtarzać, ale już przez to przeszliśmy. W drugiej połowie XIX wieku aż do lat 20 tych XX wieku, dokładnie przed 100 laty, rozwijała się globalizacja, po francusku le terrefere znaczy nie przeszkadzać, kapitalizm, daj pracować, nie przeszkadzaj. To rozwijało ludzkość. Jako wynik pierwszej wojny światowej, jako wynik epidemii grypy hiszpańskiej,  jako wynik różnych procesów le terrefere skończyło się, co doprowadziło do wstrząsów końca lat 20 tych, narodzenia ruchów narodowych, nacjonalizmu,  narodzenia zwiędłego socjalizmu, dzikiego komunizmu  i w końcu  świat się stoczył.

Wiemy dokąd iść, ale nie chcemy tam dojść. Szkoda, że przywódcy świata działają każdy sam dla siebie. Gdzie jest solidarność? Gdzie jest ONZ, który sprzedano nam jako organizację globalną? W tym tygodniu ONZ miała czas na zajęcie się nami, bo jesteśmy jedynym państwem na świecie którym, według zarządzenia Rady Bezpieczeństwa, ta organizacja ma obowiązek zajmować się raz na miesiąc. Wszystko jedno co się dzieje na Bliskim Wschodzie. Bliski Wschód to my, a nie rozwalony Bliski Wschód. My!!!. 

Wszystko się zmienia. Co z innymi instytucjami międzynarodowymi? ich nieudolnością? Co się dzieje z bezbarwnymi przywódcami świata? Prezydent Trump demonstruje przywództwo, zaraz o tym, ale co z resztą? Każdy troszczy się o siebie.

Co ze zdradziecką poprawnością polityczną, która obiecywała cywilizacji postęp ? Czym jest postęp? że wciąż będzie lepiej. Ale mieszkańcy Europy, mieszkańcy USA i innych miejsc wiedzą, że ich dzieciom będzie gorzej niż im. To zdrada. Nie powiedzieliście nam tego, mówią Europejczycy, uczy nas tego przede wszystkim wirus. Oficjalna prasa plajtuje i widzimy to także w Izraelu. Kłamaliście nam, mówią ludzie. Opowiadaliście że wszystko to motyle i kwiatki, a teraz widzimy że w czasie kryzysu państwa zniknęły. Więc teraz zrozumcie jak stabilne jest nasze państwo w tej ogólnej anarchii. 

Państwa arabskie weszły w ten kryzys już w stanie rozkładu. My weszliśmy w kryzys w bardzo dobrym stanie. W ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy tam może być głód. Nie mają warunków do życia, będą miliony uchodźców dodatkowo do tych których widzimy obecnie. Obecnie są w szoku, ale szok przekłada się na rewolucje, nie ewolucje.   

W Iranie reżim ukrywa i kłamie, choć złapany na kłamstwie, skorumpowany, mimo to ma jeszcze czas aby mówić o Izraelu. Ale stary patent odwrócenia uwagi na Izrael już nie działa. Dlatego bardzo ważne jest zamknięcie doliny Jordanu. Dlatego ważne jest rozciągnięcie prawa izraelskiego (niektórzy nazywają to aneksją) na Dolinę Jordanu, włączenie w całość obszaru izraelskiego w ramach planu stulecia Trumpa i wybudowanie muru odgradzającego.

Należy przedłużyć szosę 90 na całą  długość, od Metuli do Eilatu. Dlaczego? bo monarchia jordańska nie wytrzyma długo wobec przeciwników, w Iraku wstrząsy, oczywiście też w Syrii, Iran promieniuje na wszystkie wstrząsy, i to wszystko może spłynąć do nas, dlatego nie wierzcie „specjalistom od bezpieczeństwa” którzy bajdurzyli przez dziesiątki lat. Mylili się prawie we wszystkim. Nie słuchajcie im gdy mówią „nie anektować”. Odwrotnie : zamknąć, bo na zewnątrz burza się wzmaga i kto tego nie zrobi, pożałuje.

W USA rok 2020 jest do pewnego stopnia podobny do roku 2015. Rok wstrząsów, miliony uchodźców i Daesh, zagrożenie bezpieczeństwa, ludzie obawiają się zmian, bo kojarzą im się ze śmiercią. A prezydent Trump zapewnia bezpieczeństwo. Ten prezydent jest tam, gdzie zapewnienie bezpieczeństwa jest konieczne. Widzimy w ciągu ostatnich dwóch tygodni jego obecność. Trudno uwierzyć, ale to rok wyborów, temat wyborów zniknął zupełnie z prasy. To oczywiste, gdy dwaj jego przeciwnicy to demokratyczne pajace, poty oblewają każdego na świecie na myśl, że oni obejmą władzę, jeden komunista a ten drugi dziwny. Potrzebny jest przywódca i prezydent okazuje przywództwo.

Nie ma rady, jest to wydarzenie na skalę światową i potrzebne jest przywództwo. Trump zrozumiał to szybko i natychmiast zamknął podróże do Chin, także obecnie stoi na straży. Jego radca powiedział że Trump jest odpowiednim człowiekiem w odpowiednim czasie, jest to czas wojny, jest to rodzaj wojny. 

Rosja, spójrzcie na cenę nafty, spójrzcie na wojny, na wartość rubla, Rosja ma ogromne problemy, jak cały świat. Ma swoje nierozłączne problemy, i może one doprowadzą do zagrożenia rozwalającej się Europy. Tak więc wszystko co wiedzieliśmy ulega zmianie.

Wnioskując, widzę we wszystkim co się dzieje okazję dla Izraela, bo jesteśmy państwem które przez  71 lat szykowało się na niebezpieczeństwo. Mamy sztaby stanu wyjątkowego już 71 lat i dlatego, gdy nadszedł ten prawdziwy stan wyjątkowy, jesteśmy już gotowi. 

Swiat staje się na podobny do Izraela, granice, bezpieczeństwo, safely lines. poleganie na sobie, tradycja, i mniejszości. Jesteśmy państwem narodu, co w unii europejskiej uważano za niedozwolone, obecnie zaczynają to rozumieć. Nawet Niemcy mówią: „dbamy o naród niemiecki”.
Ciekawe co zrobią Zydzi w Europie, gdy nagle są znowu obcymi. Mieliście 70 lat aby przybyć do Izraela. Jeszcze Was zobaczymy.

Dlaczego jest to okazja? Bo jesteśmy przygotowani. Możemy przygotować wiele innych państw w tej nowe erze, jak polegać na sobie w kwestii zdrowia, mamy medycynę z najlepszych w świecie. Zdrowie, bezpieczeństwo, granice, stabilność, która obecnie nabiera ogromnego znaczenia. Możemy proponować państwom plany, plan A, plan B, plan C, jak prowadzić się w czasach stanu wyjątkowego, bo widzimy, że państwa nie wiedzą co robić. 

To film o rzeczywistości nas otaczającej, film o nas, jak można z cytryny wycisnąć lemoniadę, niech każdy wyciągnie wnioski dla siebie, także dla rzeczywistości wokół siebie, jak poprawić świat i popchąć go naprzód, także w czasie stanu wyjątkowego są okazje.

(Dr Bechor zaprasza do zapisania się do otrzymywania nowych filmów w Youtube  o sytuacji, która wciąż się rozwija.)

Należy pamiętać, że jesteśmy silnym państwem i silnymi ludźmi, wiele przeżyliśmy, wiem że są frustracje, wiem że to denerwuje, wiem że wielu ludzi martwi się, ale przeszliśmy wiele, przejdziemy także ten kryzys.

Pozostańcie ze mną w You Tube i w Gplanet, spotkamy się w czasach kryzysu i także, obiecuję Wam, po kryzysie. Do zobaczenia.

2.4.2020

Dr Guy Bechor

Dr. Guy Bechor heads the Middle East Division at the Lauder School of Government. He has written several books and academic articles on Arab civil law and the politics and history of the Arab Middle East. Dr. Bechor has served as a lecturer and consultant to the IDF, Israel Police and Israeli Ministry of Foreign Affairs. He helped establish the Arabic website of the Yedioth Aharonot daily newspaper and has been an Arab affairs commentator for leading newspapers and TV stations like CNN, Al-Jazeera and the BBC. Dr. Bechor is a member of the Israeli Bar Association and the Israeli Press Council.

obydwa artykuły poniżej po hebrajsku:

* wieczność Izraela

** Czarodziejska Góra

Korona 1 jest tutaj – po polsku

Tłumaczenie Olgi Degani stąd:

3 myśli na temat “Korona 2

  1. Godne Goebbelsa!!! Przygotowani! A te samoloty zalane w bazie? Każdego gubi Pani RUTYNA! Lepiej uważajcie na powtórkę z 1973! Wydaje się że. Państwo Izrael jest silne! Wystarczy wirus i już jest problem!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s