BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, GDY WIDZI SIĘ PIERWSZE KWITNĄCE DRZEWO OWOCOWE

Błogosławieństwo, gdy widzi się wiosną pierwsze kwitnące drzewo owocowe:

Błogosławiony jesteś Ty, Haszem, nasz Bóg, Król świata, że w Jego świecie nie brakuje niczego i stworzył na nim stworzenia dobre i dobre drzewa, aby cieszyć nimi ludzi.

***
Błogosławieństwo to nie powinno być wypowiadane w Szabat, ponieważ istnieje obawa, że zachwycony kwitnącym drzewem człowiek dotknie jego gałązki i ją niechcący odłamie [czynność zakazana w Szabat, bo przekształcająca świat].

Jedna myśl na temat “BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, GDY WIDZI SIĘ PIERWSZE KWITNĄCE DRZEWO OWOCOWE

  1. Drzewo kwitnące, obsypane kwiecień, człowiek nie ma w tym procesie udziału, lecz jego napełnia codziennie zachwytem i miłością. Jako niezgłębiony proces bezinteresowny, podświadomy, by Chwałę dodać Bogu.Dusza otwiera się i zbliża, z tą samą miłością jaką odczuwa przed kwitnącym drzewem, aby Bóg go uleczył, ożywił do nowego życia w miłości. Tak świat w miłości staje się miłością. Wiara, nadzieja, miłość to one dokonują dzieła odrodzenia cierpiącego człowieka w cierpliwości, wytrwałości i w zachwycie, aby nad dobrem i pięknem człowiek panował. To piękny, czysty dar wieczny, i doskonały od samego Stwórcy Nieba. Więź doskonała, niezniszczalna.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s