1200 synagog zbezcześciło judaizm w miniony Szabat

Dennis Prager

Miniony Szabat był ciemnym dniem w historii amerykańskich Żydów. Po raz kolejny — tym razem w judaizmie — zilustrowano zasadę, że lewica niszczy wszystko, czego dotknie.

W „Repro-Szabat” uczestniczyło 1200 amerykańskich synagog. „Repro” to skrót od „praw reprodukcyjnych”. Pomysł, który wyszedł od lewicowej organizacji o nazwie Krajowa Konferencja Kobiet Żydowskich (NCJW), polegał na tym, aby jak najwięcej synagog promowało ideę, że judaizm popiera prawo kobiety do aborcji dziecka, które nosi, w dowolnym momencie w ciąży i z jakiegokolwiek powodu, że płód ludzki nigdy nie jest istotą ludzką — nawet na pięć minut przed urodzeniem — i że nie ma wrodzonego prawa do życia.

To, że takie jest stanowisko amerykańskiej lewicy, jest oczywiste. To, że jest to sprzeczne z nauką i powszechną przyzwoitością, jest również oczywiste – podobnie jak większość tego, co reprezentuje lewica: „Mężczyźni rodzą”; tożsamość seksualna jest „niebinarna”; małe dzieci powinny brać udział w imprezach drag queen; płeć lub „gender” osoby nie jest faktem biologicznym, ale subiektywnym odczuciem; mężczyźni, którzy twierdzą, że są kobietami, muszą mieć możliwość konkurowania z kobietami w sporcie i umieszczani z kobietami w więzieniach dla kobiet; młode dziewczyny, które twierdzą, że są chłopcami i chcą chirurgicznego usunięcia piersi, powinny mieć usunięte piersi; chłopcy i dziewczęta już w wieku szkolnym, którzy twierdzą, że nie są chłopcem ani dziewczynką, muszą mieć to przekonanie „potwierdzone” przez szkoły, psychoterapeutów, lekarzy i społeczeństwo; a szkoły mają obowiązek nie informować rodziców tych dzieci, jeśli ich dziecko identyfikuje się w szkole jako płeć przeciwna i jest tam tak traktowane. To jedne z wielu przykładów lewicowego nihilizmu.

I takie są stanowiska NCJW. Jednak bardziej niepokojące jest to, że NCJW i 1200 synagog uważają lewicowy pogląd na aborcję – że nigdy nie jest ona niemoralna – za stanowisko judaizmu.

W przeciwieństwie do chrześcijaństwa i islamu, które są tylko religiami, judaizm jest zarówno religią, jak i narodem (lub „ludem”). Dlatego, aby zostać uznanym za chrześcijanina, należy potwierdzić podstawowe wierzenia chrześcijańskie; a aby zostać uznanym za muzułmanina, należy potwierdzić podstawowe wierzenia muzułmańskie. Ale wierzenia żydowskie nie określają, kto jest Żydem. Osoba, która urodziła się z żydowskiej matki (lub w judaizmie reformowanym, żydowskiego ojca lub matki) jest Żydem bez względu na to, w co wierzy. Ten, kto urodził się jako Żyd, może być ateistą, a nawet faszystą lub komunistą, albo działać na rzecz zniszczenia Izraela – i pozostać takim samym Żydem, jak naczelny rabin Izraela.

To wyjaśnia grupy żydowskie, takie jak NCJW. Jedyną żydowską rzeczą w Krajowej Konferencji Kobiet Żydowskich jest to, że składa się ona z Żydów. Niestety, coraz częściej dzieje się tak w przypadku większości rabinów i synagog w judaizmie reformowanym i konserwatywnym, dwóch głównych nieortodoksyjnych wyznaniach żydowskich. To Żydzi wyznający lewicowe wartości. Wartości lewicowe — w przeciwieństwie do wartości liberalnych i konserwatywnych — są przeciwieństwem normatywnych wartości żydowskich (tak samo jak normatywne wartości chrześcijańskie i normatywne wartości Zachodu). Założyciele judaizmu reformowanego i konserwatywnego przewróciliby się w grobach, gdyby zobaczyli, co stało się z założonymi przez nich ruchami.

NCJW jest tak bardzo lewicowa, że jej strona internetowa promująca „Repro-Szabat” nakłania ludzi „do używania języka neutralnego pod względem płci (takiego jak) „ludzie”, „osoby w ciąży” lub „pacjenci” zamiast ,kobiety’ ” oraz „mówienia „kobiety i wszyscy ludzie, którzy mogą zajść w ciążę”.

A jak to się ma do reprezentowania judaizmu? NCJW przygotowało „Repro-Szabat Playlista” na Spotify z takimi żydowskimi i świętymi pieśniami jak:

„Suka” (Meredith Brooks).

„Wydałem ostatnie 10 dolarów (na środki antykoncepcyjne i piwo)” (Two Nice Girls).

„Bodies” (Sex Pistols), którego teksty uznano za odpowiednie dla Repro-Shabbat, to „Ah! F — to i f — tamto. F – to wszystko i f-k f-king bachora.

„I Luv Abortion” (Xiu Xiu): „Kiedy patrzę na swoje uda, widzę śmierć / To wspaniale, kocham aborcję!”

Zmyj wszystko (płód): „Masz płód na swoim oddechu / Masz płód na swoim oddechu / Masz płód na swoim oddechu / Masz płód na swoim oddechu”.

A NCJW radzi, aby pieśń „F-Men” (Ms. White) była śpiewana, gdy Tora jest wyjmowana z arki. Jej refren brzmi następująco: „F— mężczyzn / Nie potrzebujecie tych łez w oczach / F — mężczyzn. Możesz mu powiedzieć, że to zbyt trudne / I po prostu zostaw go ze złamanym sercem / I kochanie, f- mężczyzn, f- mężczyzn, f- mężczyzn.

Nie-Żydzi otrzymują całkowicie wypaczony obraz judaizmu w wyniku NCJW, 1200 synagog i wszystkich rabinów, którzy poszli z „Repro-Szabat”. Oczywiście judaizm, jak każdy system prawny, zezwala na aborcję dla ratowania życia matki, a różne autorytety religijne zezwalały na nią w przypadkach gwałtu czy kazirodztwa. Ale judaizm nigdy nie utrzymywał, że wszystkie aborcje na jakimkolwiek etapie ciąży są moralnie dopuszczalne. W rzeczywistości, Majmonides – wielki filozof i kodyfikator prawa żydowskiego, człowiek niemal powszechnie uważany za największego żydowskiego myśliciela od czasów Mojżesza – ogłosił aborcję „podobną do morderstwa”.

Nawet artykuł o aborcji w największym lewicowym czasopiśmie żydowskim, The Forward (1 sierpnia 2018), przyznał: „Nie ma halachistów (żydowskich władz prawnych), którzy zezwalaliby na aborcję we wszystkich przypadkach, czyli twierdzili, że halacha (prawo żydowskie) jest „pro-choice”; pobieżne spojrzenie na którekolwiek z cytowanych źródeł jasno pokazałoby, że takie stanowisko jest nie do utrzymania”.

Jeśli zapytasz jakiegoś religijnego Żyda: „Jaki jest największy żydowski grzech?” on lub ona prawie na pewno odpowiedziałby „chillul HaSzem” – publiczna profanacja imienia Boga.

Tym właśnie zajmowało się 1200 synagog, które obchodziły „Repro-Szabat”. Judaizm nieortodoksyjny, podobnie jak główny nurt protestantyzmu i większość współczesnego katolicyzmu, umiera. Zabity przez niszczyciela wszelkiego dobra: lewicę.

4 myśli na temat “1200 synagog zbezcześciło judaizm w miniony Szabat

 1. Czy to były prawdziwe synagogi, czy tylko te przesiąknięte protestantyzmem (chrześcijaństwem), które uznają Jezusa Chrześcijan za wyczekiwanego mesjasza?

  Polubienie

   1. Źle mnie Pani zrozumiała. Chciałem się tylko zapytać czy to faktycznie Synagogi gdzie praktykuje się Judaizm czy te Chrześcijańskie „pdeudosynagogi”. Jeśli Panią obraziłem to przepraszam.
    Jeśli zaś chodzi o samego Jezusa to ciężko mi powiedzieć co dokładnie nauczał w tej kwestii, bo nie przypominam sobie by coś na ten temat było napisane w tzw. Nowym Testamencie, natomiast wiemy wszyscy, że zawsze nauczał abyśmy kochali każdego człowieka i dawali mu szansę, przebaczali. Sam tą miłość pewnie pokazywał wielokrotnie. Wystarczy popatrzeć jak potraktował miłosiernie Judasza (Mt. 26, 24-25):
    Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził». Wtedy Judasz, który Go miał zdradzić, rzekł: «Czy nie ja, Rabbi?» Odpowiedział mu: «Tak jest, ty».
    Jak się zakończył ten akt miłosierdzia i wspaniałomyślności, ten istny przykład wybaczania wszyscy wiemy… Choć może nie do końca, bo przecież według Ewangelii Judasz się powiesił, Dzieje Apostolskie opisują jego życie w pięknym domu, w którym złamał sobie kark, a tradycja Kościelna mówi, że się roztył niemiłosiernie…
    Która wersja nie byłaby prawdziwą to miłość z powyższych słów aż przytłacza zwykłego człowieka. Takiego wzoru nie da się doścignąć. Ciekawe jest to, że misternie zaplanowana przysługa, która dała preegzystujacemu Jezusowi szansę na powrót do swojego Królestwa, objęcie pełni władzy i danie takiej przysługi dla całego świata jak zbawienie, dla człowieka, przez którego było to możliwe (Judasz) zakończyła się tragicznie…Warto też przypomnieć te słowa z Łk 19,27: Lecz tych moich nieprzyjaciół, którzy nie chcieli, abym nad nimi panował, przyprowadźcie tu i zabijcie na moich oczach.
    Oby słowa z Izajasza 2,4 o oczekiwanym Namaszczonym kiedyś się spełniły…
    „On będzie rozjemcą pomiędzy ludami
    i wyda wyroki dla licznych narodów.
    Wtedy swe miecze przekują na lemiesze,
    a swoje włócznie na sierpy.
    Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza,
    nie będą się więcej zaprawiać do wojny.”
    Pamiętajmy też, że Jezus oddał życie za Chrześcijan z wielki ochotą (jeżeli możesz oddal ode mnie ten kielich…)
    Wszystkiego dobrego!

    Polubienie

 2. To co się dzieje w nurcie lewicowo liberalnym to niewyobrażalne zło. To jak nadejście czarnej noce w dzień. Lewactwo było, jest i będzie źródłem największego zła na ziemi, które ma na rękach śmierć setek milionów niewinnych ludzi. Byli to komuniści sowieccy i narodowo socjalistyczne Niemcy. To dwie największe barbarie w hiatorii świata . Jeżeli teraz świat nie przeciwstawi się tej barbarie lewackiej to ludzi czeka unicestwienie .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s