1200 synagog zbezcześciło judaizm w miniony Szabat

Dennis Prager

Miniony Szabat był ciemnym dniem w historii amerykańskich Żydów. Po raz kolejny — tym razem w judaizmie — zilustrowano zasadę, że lewica niszczy wszystko, czego dotknie.

W „Repro-Szabat” uczestniczyło 1200 amerykańskich synagog. „Repro” to skrót od „praw reprodukcyjnych”. Pomysł, który wyszedł od lewicowej organizacji o nazwie Krajowa Konferencja Kobiet Żydowskich (NCJW), polegał na tym, aby jak najwięcej synagog promowało ideę, że judaizm popiera prawo kobiety do aborcji dziecka, które nosi, w dowolnym momencie w ciąży i z jakiegokolwiek powodu, że płód ludzki nigdy nie jest istotą ludzką — nawet na pięć minut przed urodzeniem — i że nie ma wrodzonego prawa do życia.

To, że takie jest stanowisko amerykańskiej lewicy, jest oczywiste. To, że jest to sprzeczne z nauką i powszechną przyzwoitością, jest również oczywiste – podobnie jak większość tego, co reprezentuje lewica: „Mężczyźni rodzą”; tożsamość seksualna jest „niebinarna”; małe dzieci powinny brać udział w imprezach drag queen; płeć lub „gender” osoby nie jest faktem biologicznym, ale subiektywnym odczuciem; mężczyźni, którzy twierdzą, że są kobietami, muszą mieć możliwość konkurowania z kobietami w sporcie i umieszczani z kobietami w więzieniach dla kobiet; młode dziewczyny, które twierdzą, że są chłopcami i chcą chirurgicznego usunięcia piersi, powinny mieć usunięte piersi; chłopcy i dziewczęta już w wieku szkolnym, którzy twierdzą, że nie są chłopcem ani dziewczynką, muszą mieć to przekonanie „potwierdzone” przez szkoły, psychoterapeutów, lekarzy i społeczeństwo; a szkoły mają obowiązek nie informować rodziców tych dzieci, jeśli ich dziecko identyfikuje się w szkole jako płeć przeciwna i jest tam tak traktowane. To jedne z wielu przykładów lewicowego nihilizmu.

I takie są stanowiska NCJW. Jednak bardziej niepokojące jest to, że NCJW i 1200 synagog uważają lewicowy pogląd na aborcję – że nigdy nie jest ona niemoralna – za stanowisko judaizmu.

W przeciwieństwie do chrześcijaństwa i islamu, które są tylko religiami, judaizm jest zarówno religią, jak i narodem (lub „ludem”). Dlatego, aby zostać uznanym za chrześcijanina, należy potwierdzić podstawowe wierzenia chrześcijańskie; a aby zostać uznanym za muzułmanina, należy potwierdzić podstawowe wierzenia muzułmańskie. Ale wierzenia żydowskie nie określają, kto jest Żydem. Osoba, która urodziła się z żydowskiej matki (lub w judaizmie reformowanym, żydowskiego ojca lub matki) jest Żydem bez względu na to, w co wierzy. Ten, kto urodził się jako Żyd, może być ateistą, a nawet faszystą lub komunistą, albo działać na rzecz zniszczenia Izraela – i pozostać takim samym Żydem, jak naczelny rabin Izraela.

To wyjaśnia grupy żydowskie, takie jak NCJW. Jedyną żydowską rzeczą w Krajowej Konferencji Kobiet Żydowskich jest to, że składa się ona z Żydów. Niestety, coraz częściej dzieje się tak w przypadku większości rabinów i synagog w judaizmie reformowanym i konserwatywnym, dwóch głównych nieortodoksyjnych wyznaniach żydowskich. To Żydzi wyznający lewicowe wartości. Wartości lewicowe — w przeciwieństwie do wartości liberalnych i konserwatywnych — są przeciwieństwem normatywnych wartości żydowskich (tak samo jak normatywne wartości chrześcijańskie i normatywne wartości Zachodu). Założyciele judaizmu reformowanego i konserwatywnego przewróciliby się w grobach, gdyby zobaczyli, co stało się z założonymi przez nich ruchami.

NCJW jest tak bardzo lewicowa, że jej strona internetowa promująca „Repro-Szabat” nakłania ludzi „do używania języka neutralnego pod względem płci (takiego jak) „ludzie”, „osoby w ciąży” lub „pacjenci” zamiast ,kobiety’ ” oraz „mówienia „kobiety i wszyscy ludzie, którzy mogą zajść w ciążę”.

A jak to się ma do reprezentowania judaizmu? NCJW przygotowało „Repro-Szabat Playlista” na Spotify z takimi żydowskimi i świętymi pieśniami jak:

„Suka” (Meredith Brooks).

„Wydałem ostatnie 10 dolarów (na środki antykoncepcyjne i piwo)” (Two Nice Girls).

„Bodies” (Sex Pistols), którego teksty uznano za odpowiednie dla Repro-Shabbat, to „Ah! F — to i f — tamto. F – to wszystko i f-k f-king bachora.

„I Luv Abortion” (Xiu Xiu): „Kiedy patrzę na swoje uda, widzę śmierć / To wspaniale, kocham aborcję!”

Zmyj wszystko (płód): „Masz płód na swoim oddechu / Masz płód na swoim oddechu / Masz płód na swoim oddechu / Masz płód na swoim oddechu”.

A NCJW radzi, aby pieśń „F-Men” (Ms. White) była śpiewana, gdy Tora jest wyjmowana z arki. Jej refren brzmi następująco: „F— mężczyzn / Nie potrzebujecie tych łez w oczach / F — mężczyzn. Możesz mu powiedzieć, że to zbyt trudne / I po prostu zostaw go ze złamanym sercem / I kochanie, f- mężczyzn, f- mężczyzn, f- mężczyzn.

Nie-Żydzi otrzymują całkowicie wypaczony obraz judaizmu w wyniku NCJW, 1200 synagog i wszystkich rabinów, którzy poszli z „Repro-Szabat”. Oczywiście judaizm, jak każdy system prawny, zezwala na aborcję dla ratowania życia matki, a różne autorytety religijne zezwalały na nią w przypadkach gwałtu czy kazirodztwa. Ale judaizm nigdy nie utrzymywał, że wszystkie aborcje na jakimkolwiek etapie ciąży są moralnie dopuszczalne. W rzeczywistości, Majmonides – wielki filozof i kodyfikator prawa żydowskiego, człowiek niemal powszechnie uważany za największego żydowskiego myśliciela od czasów Mojżesza – ogłosił aborcję „podobną do morderstwa”.

Nawet artykuł o aborcji w największym lewicowym czasopiśmie żydowskim, The Forward (1 sierpnia 2018), przyznał: „Nie ma halachistów (żydowskich władz prawnych), którzy zezwalaliby na aborcję we wszystkich przypadkach, czyli twierdzili, że halacha (prawo żydowskie) jest „pro-choice”; pobieżne spojrzenie na którekolwiek z cytowanych źródeł jasno pokazałoby, że takie stanowisko jest nie do utrzymania”.

Jeśli zapytasz jakiegoś religijnego Żyda: „Jaki jest największy żydowski grzech?” on lub ona prawie na pewno odpowiedziałby „chillul HaSzem” – publiczna profanacja imienia Boga.

Tym właśnie zajmowało się 1200 synagog, które obchodziły „Repro-Szabat”. Judaizm nieortodoksyjny, podobnie jak główny nurt protestantyzmu i większość współczesnego katolicyzmu, umiera. Zabity przez niszczyciela wszelkiego dobra: lewicę.

3 myśli na temat “1200 synagog zbezcześciło judaizm w miniony Szabat

  1. Czy to były prawdziwe synagogi, czy tylko te przesiąknięte protestantyzmem (chrześcijaństwem), które uznają Jezusa Chrześcijan za wyczekiwanego mesjasza?

    Polubienie

  2. To co się dzieje w nurcie lewicowo liberalnym to niewyobrażalne zło. To jak nadejście czarnej noce w dzień. Lewactwo było, jest i będzie źródłem największego zła na ziemi, które ma na rękach śmierć setek milionów niewinnych ludzi. Byli to komuniści sowieccy i narodowo socjalistyczne Niemcy. To dwie największe barbarie w hiatorii świata . Jeżeli teraz świat nie przeciwstawi się tej barbarie lewackiej to ludzi czeka unicestwienie .

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s