Światowe Forum Holokaustu

Zabraknie głosu tych, którzy wtedy alarmowali świat.

Czyli wszystko wskazuje na to, że w Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow (Niemcy, Rosja), główni sprawcy Zagłady (Niemcy) i ci, którzy ochoczo wydali Żydów Niemcom na zagazowanie w Auschwitz (Francja).

Przedstawicielowi państwa, które reprezentowali w tamtych latach (39-45) Karski, Zygielbojm, Berman, Bartoszewski, Sendlerowa, Dobraczyński, Kossak-Szczucka, Grobelny, Jabłonowski, Feiner, Krahelska-Filipowicz i rząd (oraz jego struktury podziemne), który zaalarmował świat w sprawie masowej eksterminacji Żydów w okupowanej przez Niemców Polsce – głos nie zostanie udzielony.

So everything seems to indicate that the nations that will be represented in Jerusalem are the Molotov-Ribbentrop Agreement signatories (Germany and Russia), the principle Holocaust perpetrators (Germany), and those who gladly––even enthusiastically––sent Jews to German gas chambers in Auschwitz (France).
But the Polish President, representing the state whose government yelled the alarm to the entire world about massive Jewish extermination in German-occupied Poland, is the only voice that will not be included or heard.

(Paweł Jędrzejewski)

12 myśli na temat “Światowe Forum Holokaustu

 1. Boże jaki tupet mają ci amerykańscy syjoniści,palcem nie kiwneli żeby uratować kogokolwiek podczas holokaustu a teraz świętują z mordercami i jeszcze odszkodowań rządają od państwa polskiego ,to jakaś paranoja co się na tym świecie dzieje!!

  Polubienie

 2. W krajach jak Niemcy, Francja i niestety także w USA antysemityzm zbiera żniwo i krwawe również. To przeraża każdego normalnie myślącego człowieka. Czy reprezentanci tych państw z prawem głosu na Swiatowym Forum Holokaustu są świadomi sytuacji w swoich krajach i mają wystarczająco dosyć poczucia przyzwoitości aby poprawić stan wiedzy na temat Holokaustu i tym samym wrażliwości młodych ludzi na czyny ich przodków, które doprowadziły do największej tragedii w dziejach ludzkości? Walczmy wspólnie o prawdę i sprzeciwiajmy się wykorzystywaniu jej dla różnych niegodnych celów. Polska była, jest i pozostanie strażnikiem tej strasznej prawdy. Krew i godność ofiar o nią wołają właśnie na naszej ziemi. Prezydent RP jest reprezentantem, narodu, który nie kolaborował z hitlerowskimi Niemcami, który organizował ruch oporu i który alarmował świat w sprawie ludobójstwa, dzieląc przecież los wszystkich ofiar nieludzkiej wojny. Prezydent RP nie może sobie pozwolić na udział w forum w Jerozolimie jako uczestnik pozbawiony prawa zabrania głosu w kwestii prawdy historycznej, udowodnionej i osądzonej zgodnie z prawem międzynarodowym.

  Polubienie

 3. Odnoszę wrażenie, że sami jesteśmy sobie winni. Mamy coraz mniej sprzymierzeńców. Skłóciliśmy się już chyba ze wszystkimi. Dlatego do świadomości międzynarodowej przebije się prędzej narracja Rosyjska i Niemiecka niż nasza

  Polubienie

 4. Dla czego nie ma Polski na tak ważnym spotkaniu?
  Zapewne chodzi na tym forum o zapobiegliwość na działania armii Sulejmana , która ponoć od paru lat opuszcza swój kontynent afrykański, celem wprowadzenia ” Nowego ładu na starym kontynencie” Przypomnę Niemcy,Francja,Włochy,Hiszpania etc…Dzięki tak nielubianemu rządowi PIS mamy to , co mamy – czyli spokój. Możemy wyjść wieczorem na spacer i nie bać się ciapatych,którzy to mają za nic normy panujące w krajach , które im pomagają. I NIGDY NIE BĘDĄ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 5. a moze na tym Forum Niemcy beda opowiadac jak z mordowania ludzi uczynili prawdziwa sztuke , Francuzi jak sprawnie pakowali Zydow do autobusow (polecam swietny , zapomniany juz film „ARKADY LUWRU), a Amerykanie jak nie chcieli wpuszczac Zydow do Ameryki.I na koniec z wielkiego wiadra wezma garsc popiolu , zeby sypac nim glowy? kto wie?. no ale tak raczej nie bedzie. jeszcze zwroce sie do autora- p. Pawle , lubie czytac pana teksty, w tym powyzszym wymienia pan nazwisko p. Sendlerowej. Nie dalej jak w niedziele wybralem sie do Muzeum Zydow Polskich z moja corka. Ze zdziwieniem zauwazylem , ze nie ma tam ekspozycji o p. Irenie. wlasciwie nie ma tam o Niej nic, jej imie i nazwisko jest tylko wplecione w biogram jakiejs pani ,ktora ratowala Zydow. Pytalem sie pracownikow dlaczego tak jest, nikt nie byl w stanie mi odpowiedziec, nikt nic nie wiedzial. Moze pan by to naglosnil i probowal kogos z Muzeum przekonac, zeby to zmienic. Jest paradoks- przed Muzeum jest uliczka , czy nawet tablica p. Ireny , a w srodku, w Muzeum-nic, pozdrawiam..

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s